Сайт директора Моринського НВК

Школа пишається

ХАРАКТЕРИСТИКА

Моринського  навчально-виховного комплексу

«Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Звенигородської районної ради Черкаської області

с.Моринці – наймальовничіший куточок України, край, де народився Т.Г.Шевченко, який став духовним провідником рідного народу, вказав нам, українцям, шлях до свободи і незалежності.

Моринський НВК розташований за 50 кроків від музею Хати, в якій народився Великий Тарас. Це надзвичайно почесно і відповідально, і тому педагогічний та учнівський колективи, готуючи гідну зустріч 200-річчя з Дня народження геніального поета, художника-академіка, нашого земляка Т.Г.Шевченка, прагнуть вибороти право на присвоєння його імені Моринському НВК.

Моринський НВК – це цілісна динамічна і відкрита система, яка об‘єднує початкову основну і старшу ланки навчального закладу та дитсадка «Кобзарик», надає можливість для найбільш чіткого вираження і самоутвердження кожної особистості.

Головна мета навчального закладу – формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті; виявлення і розвиток здібностей кожної дитини; формування багатої, вільної, фізично здорової особистості, яка творчо мислить та володіє міцними базовими знаннями з курсу основної школи.

У складі педагогічного колективу  Моринського НВК 30 учителів та вихователів. З них  25 мають вищу освіту,    2-педагогічне звання  «старшого вчителя», 6- вищу кваліфікаційну категорію, 11 - першу кваліфікаційну категорію, 13 – кваліфікаційну категорію спеціаліст. Перед педагогічним колективом ставляться такі завдання:

• формування творчого колективу вчителів-однодумців;
  • створення системи виховної роботи з метою формування згуртованості учнівського колективу;
  • забезпечення удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу;
  • організація роботи п‘яти методичних об‘єднань: вчителів суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, вчителів початкових класів, української мови та літератури, класних керівників;
  • освоєння і впровадження нових сучасних технологій у навчання та виховання;
  • підвищення рівня якості навчання учнів з основних предметів;
  • організація роботи з обдарованими та здібними дітьми;
  • турбота про фізичне і духовне здоров‘я кожного учня, вихованця.

Впродовж кількох років поспіль педагогічний колектив дбав про духовний розвиток кожного учня, долучався до формування активності школярів як умови підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Молоде підростаюче покоління підхопило дух творчості Великого Кобзаря, про що свідчать численні перемоги вихованців НВК у конкурсах, олімпіадах. Так протягом останніх трьох років НВК  пишається 14 переможцями ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Яцика, 5 переможцями Всеукраїнського конкурсу студентської та учнівської молоді ім. Т.Г.Шевченка,  11  переможцями районної предметної олімпіади з української мови та літератури, 9 переможцями районної предметної олімпіади з математики, 4 переможцями районної предметної олімпіади з біології, 18 переможцями акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», 9 переможцями конкурсу читців поезії Тараса Шевченка, що проводиться у Всесвітній День поезії. За останні три роки НВК пишається 7 випускниками, які отримали Золоті медалі «За високі досягнення   у навчанні».  А ще участь у Всеукраїнському експерименті з питань патріотичного виховання учнів, участь у Міжнародних виставках з питань впровадження інноваційних методів навчання. І це неповний перелік здобутків НВК.

Навчаючись і виховуючись на гуманних засадах творчості Кобзаря, учні опановують курс за вибором шевченкознавство, зблизька знайомлячись з життям і творчістю Великого Пророка, замислюються над сутністю і знаменністю таланту, цінністю рідного українського слова.

У НВК налагоджена робота з обдарованими учнями, які залучені до проведення дослідницької, пошукової роботи, написання наукової праці, поглибленого вивчення української літератури. Займаючись у системі МАНу учні розширюють свій науковий кругозір щодо специфіки та особливостей наукового світогляду Кобзаря, зокрема «Лексико-семантичні розряди якісних прикметників у творах Т.Шевченка», «Уживання художніх засобів у «Кобзарі» Т.Г.Шевченка».

НВК має традиції: щороку з 1 по 10 листопада проводиться декадник рідної мови, а з 1 по 10 березня літературно-мистецький декадник Шевченкових березин, де передбачені шевченківські читання, конкурси на краще читання творів Т.Шевченка, виконання пісень на його слова, на кращий учнівський твір про Великого Кобзаря. Наші учні, юна Тарасова памолодь, є переможцями районних та обласних конкурсів декламування Шевченкових творів.

НВК  пишається визначними  і  відомими випускниками. Це:

1.  Попович Григорій Данилович ( народився в 1906 р.) закінчив 5 класів трудової семирічної школи в 1919 р. Герой Радянського Союзу, нагороджений 4 орденами і 3 медалями. На його бойовому рахунку потоплений японський есмінець,                           7 німецьких транспортів, збито 15 фашистських літаків.
  2.  Іван Онисимович Кулик ( народився в 1923 р.) закінчив середню школу в 1941 р.  Відомий художник України, член спілки художників з 1962 р., його твори є в музеях за кордоном і приватних колекціях.
  3. Михайло Степанович Гонда ( народився в 1926 р.) закінчив середню школу в                    1947 р. Герой Соціалістичної праці, має звання «Кращого сталевара»
  4. Анатолій Павлович Самойленко ( народився в 1938 р.) закінчив середню школу в 1955 р. Поет, має збірки «Кобзареве поле», «Моринська криниця», «З калинового краю», «Роду мого джерело», «Закоханий розмай».
  5. Ковбасенко Петро Іванович ( народився в 1939 р.) закінчив середню школу у     1956 р. Заслужений артист України.